ROuMY


ROuMY

 

Speváčka a autorka ROuMY (vlastným menom Romana Kiššová rod. Hlobeňová) sa narodila 10. apríla 1995. Speváčka produkuje autorskú tvorbu a sama si skladá hudbu aj texty, čo je pre interpreta veľkou výhodou. Jej najväčšou vášňou je spev, ale venuje sa aj hre na gitaru. Za svoj najväčší vzor po autorskej aj ľudskej stránke považuje Ed Sheerana. Speváčka o sebe tvrdí, že nedokáže písať a spievať o veciach, ktoré sama nezažila, preto sú jej piesne osobné, úprimné, jednoducho zrkadlom jej života. Speváčka miluje zvieratá, vo voľnom čase rada maľuje, píše básne a romány.

KOŠICKÝ ZLATÝ POKLAD - 2010

Už ako 15 ročná sa ROuMY dostala do finále súťaže Košický zlatý poklad 2010 s autorskou piesňou slovenského fingerstylistu SoYmartina - Málo svetla. Do súťaže bolo prihlásených 249 piesní a Málo svetla sa prebojovala do TOP 12! ROuMY a SoYmartino sa síce neumiestnili so skladbou na prvých troch priečkach, ale v tú noc speváčkin hlas oslovil známu slovenskú kapelu PEHA, ktorá mala po odchode Katky Knechtovej voľné miesto za mikrofónom.

Odhaľ si tvár - 2011

V deň svojich 16-tych narodenín ROuMY nahrala svoj prvý autorský singel s názvom Odhaľ si tvár. Financovanie nahrávania dostala ako nezabudnuteľný darček. V skladbe je skrytý odkaz pre všetkých ľudí, aby sme sa nebáli byť sami sebou. ROuMY sa so svojou skladbou Odhaľ si tvár dostala aj do niektorých rádií, na základe čoho sa skupina PEHA definitívne rozhodla pre speváčku ROuMY. 

Peha - 2011 - 2013

Populárna slovenská kapela PEHA nakoniec so speváčkou ROuMY zahájila spoluprácu. ROuMY v skupine figurovala ako hlavná speváčka po odchode Katky Knechtovej. V novom zložení ROuMY so skupinou odohrala niekoľko veľkých energických koncertov od východného Slovenska až po Český Kolín vrátane pražského Hardrock cafe, kde kapela dokonca oficiálne pokrstila svoj singel s názvom Minca, ktorý bol ich jediným spoločným autorským dielom. Na základe rozdielnych názorov o budúcej tvorbe PEHY a speváčky ROuMY sa spolupráca končí. Od ukončenia spolupráce ROuMY pracuje na svojej sólovej kariére.

Debut Čierno - Biely Svet - 2016

V roku 2016 ROuMY vydáva svoj debutový autorský album s názvom ČIERNO-BIELY SVET. Úvodnou skladbou na albume je už spomínaná skladba zo súťaže Košický zlatý poklad "To sa ti len zdá". Na produkcii celého albumu sa podieľali Zoli Tóth a Jimmi Cimbala. Na CD nájdete aj singel "Do perín", ktorý má krásny rozprávkový videoklip a "Bez teba", pre ktorý sa videoklip natáčal v slnečnej Sardínií. Veľmi emotívnou skladbou je pieseň "Nie si v tom sám", ktorú ROuMY napísala pre svojho otca, keď ležal v nemocnici. Bonusom na albume ČIERNO-BIELY SVET je skladba "Ak si slepý" zo skoršej tvorby speváčky ROuMY.

V PRÍPADE ZÁUJMU O VÝSTUPENIE NÁS KONTAKTUJTE TU 


© 2021 Rebel Art | Všetky práva vyhradené
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!