LEA DANIŠ


Lea Daniš

 

LEA DANIS je nová spevácka tvár na slovenskej scéne pop music. Špecifický zamatový hlas v kombinácii s hudobnou produkciou podporenou súčasným kvalitným zvukom od našej talentovanej speváčky a autorky textov s umeleckým menom Lea Danis sa vám okamžite dostane pod kožu.

Po prvýkrát Lea získala pozornosť milovníkov dobrej hudby s jej debutovým singlom s názvom Sunshine (2016), vydaným koncom roka 2016 v spolupráci so známym belgickým producentom Arkerom a holandským štúdiom Wisseloord Studios, v ktorom skupiny, ako napríklad: Coldplay, Muse či Franz Ferdinand tiež nahrali svoje piesne.

Po jej peknom úspechu hitového singla, ktorý ocenili slovenské aj zahraničné médiá, Lea sa rozhodla skúsiť nahrávanie s nádejným slovenským producentom. Preto druhý singel Dance (2017) bol vydaný v spolupráci s Jánom Zborovjanom zo Slovenska (Audiowizzards), ktorý spolupracuje tiež s našim mladým spevákom Martinom Harichom. Tento hitový singel je úspešný a rotuje v playlistoch tanečného rádia Európa 2. Stojí za to spomenúť, že krátko po jeho vydaní sa tento song vyšplhal vysoko v hitparáde Top 3 Rádia SiTy v Bratislave. Lea tiež predstavila tento singel vo viacerých slovenských médiách v jej vlastnej akustickej verzii.

Lea Danis v súčasnom období vystupuje so živou kapelou a ponúka zmes vybraných populárnych piesní a svojej vlastnej piesňovej produkcie v príjemných pop-soulových aranžmánoch. Lea Danis preferuje najmä prvky modernej populárnej hudby a jej tvorba je poznačená vplyvmi rôznych žánrov od tanečného dark popu cez love pop až po neo-soul.

Pre zvýšený zahraničný záujem o jej hudbu, Lea Danis skladá piesne prevažne v anglickom jazyku, avšak jej repertoár obsahuje tiež autorské slovenské texty so silným posolstvom. Lea rada predstavuje populárne skladby z československej hudobnej scény i svetové hity v jej vlastných aranžmánoch.

Tak, ako je to citované v jednom Ázijskom prísloví: "Lepšie je raz niečo vidieť, ako stokrát o tom počuť." A práve toto je 100% pravda v prípade, ak hovoríme o Lee Danis.


V PRÍPADE ZÁUJMU O VÝSTUPENIE NÁS KONTAKTUJTE TU 


© 2021 Rebel Art | Všetky práva vyhradené
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!