Peter Bažík: „Tvoriť hudbu je niečo úžasné“

17.02.2022

Každý človek by mal mať nejakú vnútornú motiváciu, takú hnaciu silu, ktorá ho ráno vykopne z postele. Máš niečo také aj ty?
 "Susedia. (smiech). Oni ma vykopnú z postele a motivuje ma vlastne každodenný život, každý jeden deň, každá jedna situácia. Častokrát je to o tom, že niekedy ma nabudí, keď vidím ako niekto niekomu pomôže, alebo niekto príde za mnou, že chce pomôcť."

A čo si myslíš o hudbe a živote?
"Tvoriť hudbu je niečo úžasné, lebo pri tom človek ukazuje to, čo zažil vlastne za celý život. Prežíva to znovu pri každom jednom tóne, pri vytváraní určitej atmosféry. Pri vytváraní textu si spätne spomína na celý život. A prežíva ho toľkokrát, koľkokrát komponuje."

Keď neskladáš a nerobíš niečo s hudbou, ako tráviš svoj voľný čas?
"Šoférujem." (smiech) 

Rád čítaš alebo robíš nejaký šport?
"Šport mám. V celkom dosť olympijských mierach, lebo mám dve deti. To je už samé o sebe šport. Napríklad, keď za mnou príde dcéra a, že "tato, dvíhaj ma", tak je to posilňovanie a to nie, že raz, dvakrát, ale polhodinu vkuse. Potom zase treba uspávať mladšiu- ďalších tridsať minút nosenia, a to je záťaž na kríže a stehná. Veľakrát sú to behy, lebo sa jedna rozbehne na kolobežke a neuvedomuje si, že ide na cestu, a človek letí, šprintuje. Je to dennodenný šport. Čiže celý svoj voľný čas venujem rodine a tým pádom zároveň aj športu. A pokiaľ sa nevenujem im, tak som väčšinou za volantom a šoférujem ďaleké kilometre preč. To je tak v skratke všetko, čo stíham robiť." A ako dostal príležitosť hrať v tomto clube? "Hovorí sa, že nesmieš chcieť. Musíš cítiť, že to máš. Naozaj to funguje. Ja ani neviem, ako som sa dnes ocitol tu. A pritom asi dva roky dozadu, som si hovoril, že "fú, tu by som chcel hrať". Ale nikdy som nemal nejak odvahu sem prísť a si to vybaviť. A asi pred pol rokom, keď mi môj svokor stále pripomínal, že "mohol by si ísť hrať do toho clubu", som mu povedal: "veď ja tam budem hrať". Zrazu prišla ponuka a všetko možné, sranda bola ako sa to celé zbehlo. Lebo my sme tento koncert plánovali úplne niekde inde. A zrazu sme prišli sem a, že "tu budeme hrať"."

A taká otázka z cestovania. Keby cudzinci - turisti prišli na Slovensko a teba by sa pýtali, že čo by tu mali vidieť, aké 4 miesta by si im odporučil?
"Odporučil by som im Oravu. Tiež východ, kvôli náture a nárečiu. Bratislavu asi nemusím spomínať, keďže by sa ma to pýtali asi tu, takže ju už nerátam. Ďalej by som im odporučil Demänovskú dolinu a keď budú vidieť túto, budú chcieť vidieť všetky. Ja osobne milujem Tisovec, ale kvôli jednej veci, nech ideš z ktorejkoľvek strany do Tisovca, sú tam cesty a aleje. Odporúčam im tam ísť na aute a nech šoférujú. Lebo ja osobne milujem cesty obklopené stromami - a to presne tam nájdu." +linky na fanpage fb, YT, website- www.peterbazik.com

Veľké ďakujem patrí Peťovi, pretože robiť s ním rozhovor bola jedna veľká radosť a taktiež jeho manažérke Michelle Kristovej za sprostredkovanie tohto interview. Na záver prajem Peťovi v jeho živote len to najlepšie, aby sa stále zdokonaľoval a mal okolo seba takých skvelých ľudí, ako je on sám. Tiež mu silno držím palce, nech mu vyjdú všetky plány.

Rozhovor pre Vás pripravila Baška

© 2021 Rebel Art | Všetky práva vyhradené
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!