Bara vydala nový klip k piesni Bolo

18.11.2022

Hudobníčka Bara zverejnila koncom októbra nový autentický videoklip k vlastnej autorskej, slovenskej piesni Bolo. Ten je skladačkou videí z momentov jej života.

Pieseň vznikla už dávnejšie, ako pomerne všetky piesne, ktoré sú súčasťou debutového EP - Maľujem vlastnú tvár. Ten vyšiel v prvej polovici augusta tohto roku. Všetky nahrávky sú na albume ešte z čias, keď hudobníčka tvorila sólovo. Pieseň Bolo prešla niekoľkými zmenami - najprv sa zmenil kus textu v refréne potom sa poopravil aranž. Pieseň hovorí o tom, aký naplnený má byť život, lebo človek nikdy nevie, kedy je jeho posledná minúta - k tej sa autorka približuje textovo v bridge-i textu. "Pieseň vznikla vtedy, keď som si povedala, že budem robiť ešte viac. Ešte viac hudby, divadla, tanca. Práve v tom čase zomrel nečakane jeden známy mladý človek. Vtedy si uvedomíme aký je život krehký. Ráno piješ obľúbenú kávu a večer odpadneš a zrazu tu nie si." vysvetľuje zrod textu hudobníčka. Dalo mi nejaký zvláštny zmysel, spojiť to. Zaujímavé, čo všetko nás dokáže v písaní, v tvorbe ovplyvniť, keď to danej udalosti dovolíme. Slohy a refrén sú "výkrik" do sveta, že bude ešte živší. Ľudia majú často krát problém s tým, ak niekto robí viac vecí naraz. Ja vravím - noačo!? Ak to človek zvláda a miluje čo robí, tak nech. Čo bolo, bolo a bude inak. Bridge uvedomenie, že čakať na Godota sa - asi - často neoplatí."

Ako vo väčšine prípadov u autorky vznikol najprv text a až potom hudba. "Niekedy ale tvorím improvizačne - súčasne text aj hudbu a potom to upravujem. V tomto prípade bol text prvý. Hudbu som mala premyslenú, aranž sa ale v štúdiu trochu poopravil, ako aj refrén textu. Táto pieseň je špecifická v tom, že ako v jedinej môžete počuť ukulele." Tým chcela Bara docieliť, aby pieseň nebola smutná, napriek tomu, že v sebe nesie kúsok negatívnej myšlienky.

"Tento klip je mini výcuc zo života, ktorý mám rada. Miesta, ľudia a bytosti v ňom. Samozrejme kopec ich tam chýba. Súčasťou klipu nie sú profesionálne svetlá, efekty, réžia, ale autentické videá v jednej 3-minútovej spleti. Od začiatku som vedela, že to bude takýto videoklip."

NOVINKY

Ďalším videoklip, ktorý pošle speváčka do sveta bude k piesni Divý vodopád a to koncom tohto roku. Novinkou je tiež zmena názvu v jej predošlom bande 7 p.m. na Bara music band. Pôjde skôr o vokálový projekt, v ktorom budete môcť počuť nové autorské piesne doplnené o vokály Natálie Daňkovej a Patrície Krempaskej

© 2021 Rebel Art | Všetky práva vyhradené
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!