Speváčka Bara Repková vydala svoje debutové EP

19.08.2022

Slovenská hudobníčka Barbora Repková alias Bara vydala svoje sólové, debutové EP v Košiciach. 12. augusta večer ho na HLAVNEJ100 v sprievode autorských piesní pokrstil farbami a tónmi saxofónu hudobník Mário Gapa Garbera.

Speváčku Baru Repkovú môžete poznať aj z kapely 7 p.m., ktorú si váži a je na ňu hrdá, lebo tvrdí, že v dnešnej dobe to s kapelami, kde je frontmankou žena, nie je jednoduché, respektíve je to rarita,"môžem byť vďačná, že som speváčkou v profesionálnom mužskom band-e. Dnes sa takáto formácia vidí čím ďalej tým menej, vzniká aj množstvo predsudkov. Každopádne kapela je neskutočná záležitosť. Tvoriť, vymýšľať nové skladby spoločne je kreatívna a inšpirujúca vec. Každý hudobník prinesie nejaký nápad. Je to ako puzzle. Každý jeden nástroj má svoj priestor, miesto a spolu tvoria svoj originálny ucelený obraz. Moje "hudobníctvo" začalo vznikať ešte pár rokov pred začiatkom kapely. Rozhodla som sa preto, vydať piesne, ktoré vznikli pred kapelou, respektíve mimo nej."

Hudobníčka začala tvoriť sólovo približne pred siedmymi rokmi, kedy vznikli aj štúdiové piesne, ktoré sa nachádzajú na EP - Maľujem vlastnú tvár, Vrany, Bolo. Súčasťou je aj pieseň Divý vodopád, ktorý vznikol síce sólovo, ale o text a hudbu sa postaral Dominik Štofko a Michal Neffe. Vrany a Maľujem vlastnú tvár sú skôr baladického charakteru kdežto, zvyšné dve sú skôr rezkejšie. Jej texty sú postavené na metaforách, tie určite každý nájde aj na tomto EP najmä v piesni Maľujem vlatnú tvár. Tak sa volá aj samotné EP. Spočiatku chcela dať na album aj nové piesne, no potom si povedala - Čo bolo, bolo. A to čo vznikne nové, nech je na novom albume. Dokonca tvrdí, že teraz by už tvorila ináč. Možno viac rytmickejšie. Na metafory však, ale stále nedá dopustiť. Okrem hudby totiž miluje aj verše. Tie si budete môcť prečítať v jej novej knihe/žke.

Krstilo sa v Košiciach

"Som veľmi rada, že práve saxofón a Gapa ho poslali do sveta. Saxofón bol pre mňa vždy hudobný nástroj, ktorý ma fascinoval a mám veľku radosť, že Gapa prijal pozvanie. Odkedy som ho zaregistrovala na hudobnej scéne, som si vravela, raz budem s týmto človekom spolupracovať. A teraz krstil moje EP. Vesmír je super. Na krst prišlo veľa obľúbených ľudí a ja im za to ďakujem." V ten večer odzneli piesne v akustickej verzii - na saxofóne zahral aj samotný krstý otec, na gitare hral Patrik Hlavatý, na ukulele zahrala samotná speváčka a príjemným oživením boli aj perkusie, ktorých sa ujal priateľ kapely, bývalý bebeník kapiel Outline, Worship, ale hlavne promptný moderátor večera Vlado Toth.

Plány do budúcna

Najčerstvejšími hudobnými plánmi hudobníčky je vydanie dvoch videoklipov k piesňam Bolo a Divý vodopád, ktoré by mali vyjsť do konca septembra tohto roku. V pláne sú aj koncerty s kapelou, aj sólovo - akusticky na Slovensku i Čechách. Momentálne pracuje na novom songu Ratanové sedadlo v košickom štúdiu.

FACEBOOK: Bara Repková 
INSTAGRAM: bararepkova 

© 2021 Rebel Art | Všetky práva vyhradené
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!